Uruchomienie telewizji online na urządzeniu mobilnym

Udostępnij

Telewizja online pozwala na obejrzenie ulubionych programów telewizyjnych czy transmisji bez konieczności wykorzystywania w tym celu z telewizora. Jak można uruchomić TV w internecie na urządzeniu mobilnym? Tutaj trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Połączenie i odpowiednia przepustowość łącza

Telewizja online oczywiście wymagać będzie odpowiedniego aktywnego łącza internetowego. W laptopie karta sieciowa wykrywa połączenie automatycznie, natomiast na tablecie czy smartfonie trzeba ją aktywować w ustawieniach. Jeśli chodzi o przepustowość łącza wymagane będzie takie, które pozwala osiągnąć przynajmniej 2Mbps. To minimum, jeśli chodzi o wygodę oglądania telewizji. Jeśli chcemy oglądać kanały w wyższych jakościach będziemy musieli mieć nieco szybsze łącze. Pozwala ono na zwiększenie szczegółowości a także daje płynne wyświetlanie obrazu.

Strona internetowa lub aplikacja do uruchomienia telewizji online

Do uruchomienia TV w sieci wymagane będzie niekiedy instalowanie aplikacji, gdy używamy smartfona czy tabletu. Można również korzystać w niektórych sytuacjach ze strony podanej przez operatora. Wystarczy wprowadzić dane logowania i z menu wybrać interesujący nas kanał telewizyjny. Zazwyczaj wystarczy kilkanaście sekund i już można cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie. Zazwyczaj jest tak, że telewizje online będzie można również nagrywać. Takie rozwiązanie daje nam miedzy innymi INEA. Dzięki temu, jeśli w bieżącym czasie nie można oglądać programu będzie można do niego wracać w dowolnym momencie.

Telewizja na smartfonie

Orange TV Go

Orange TV Go to zupełnie nowa opcja dla osób, które korzystają z telewizji Orange TV. To rozwiązanie pozwala cieszyć się dostępem do ulubionych kanałów telewizyjnych a także do wypożyczalni filmów w dowolnym miejscu w domu czy w podróży na kilku urządzeniach jednocześnie. Wystarczy pobrać aplikacje mobilną na swój smartfon czy tablet, albo tez oglądać na komputerze przez specjalny serwis internetowy.

W Orange TV Go klienci znajdą mniej więcej 89 kanałów telewizyjnych, a także ponad 600 filmów i programów dostępnych w specjalnie przygotowanej wypożyczalni. Mają także dostęp do telewizji na życzenie, która pozwala na oglądanie wybranego przez nas materiału nawet przez siedem dni po tym jak nastąpiła jego premiera w telewizji.

Jak działa Orange TV Go?

Dzięki Orange TV Go klienci zyskują dostęp do swojej usługi także na komputerze, smartfonie czy tablecie. Aby z tej możliwości korzystać trzeba mieć pakiet Optymalny w telewizji Orange TV. Cała rodzina może w takiej sytuacji wygodnie korzystać z ulubionych programów jednocześnie na innych urządzeniach. Ten sam kanał będzie jednocześnie działał na kilku urządzeniach jak i tez na trzech urządzeniach będzie można odtwarzać w jednym czasie inne kanały. Dla klientów, którzy korzystają z wypożyczalni filmów Orange istnieje także specjalna funkcjonalność, która pozwoli na to, by oglądanie filmu rozpocząć na jednym urządzeniu a następnie kontynuować go będzie można na innym sprzęcie, co dla wielu użytkowników będzie rzeczywiście bardzo wygodne.