Jak oglądać za darmo telewizję na Androidzie

Udostępnij

UKTVNow to propozycja, która mocno przypomina aplikację Mobdro, która była wcześniej omawiana. Wydaje się jednak, że w ramach UKTVNow wszystko działa nieco płynniej a przedstawiane kanały wyświetlane są w lepszej nieco jakości. Dalej jednak możemy mówić o średniej rozdzielczości, która w niektórych przypadkach sprawia, że aplikacja nie sprawdza się na telewizorach.

Aby oglądać telewizje na smartofnie czy przystawce z Android TV należy pobrać odpowiednią aplikację. Na samym dole znajdują się przyciski do pobierania i należy wybrać ten właściwy dla tabletów oraz smartfonów. Druga opcja przygotowana jest pod kątem set-top boxów. Tak jak w przypadku Mobdro obsługa całości jest intuicyjna i wygodna. Różnica będzie taka, że po pierwszym uruchomieniu widzimy tutaj wszystkie kanały a nie podział na kategorie tematyczne. Te ostatnie są dostępne po wybraniu menu z lewej strony i znajdują się tam następujące tematy: wszystkie kanały, rozrywka, filmy, muzyka, wiadomości/informacje, sport, dokumentalne, dla dzieci, jedzenie. religijne.

Poza tym na głównym ekranie wybrać można także filtr językowy i wyświetlić kanały z konkretnego kraju. Ta opcja nie jest dostępna w wersji Android TV. Ikona jest tutaj wyświetlana, jednak nie jest aktywna. Jeśli mamy zainstalowaną aplikację do odtwarzania filmów to w momencie włączenia kanału pojawia się dodatkowy przycisk. Pozwala on uruchomić materiały w tym odtwarzaczu, który jest dla nas najwygodniejszy i wydaje się, że uzyskuje się nieco lepszy dźwięk. Ta opcja nie działa na Android TV. Dodatkowo pod ekranem z wideo będzie można wybrać źródło materiału. W przypadku kiepskiej jakości warto spróbować je zmienić, ponieważ będzie okazja do tego, by trafić na lepszy nieco streaming.

Telewizja w telefonie

Pod niektórymi kanałami pojawia się EPG, to elektroniczny przewodnik po programach w formie tekstu, który będzie bardzo wygodny, ponieważ będzie można szybko sprawdzać ramówkę danego kanału. Sprawdzając tak na szybko można powiedzieć, że to opcja dostępna dla około 50% materiałów.

Różnica w obu aplikacjach jest wyświetlanie reklam. W przypadku Mobdro pojawiają się na liście z kanałami w ramach banerów raz na jakiś czas wyświetlana będzie także reklama w formie wideo, której nie będzie można przerywać, trwa około 30 sekund. W przypadku UKTVNow reklama jest wyświetlona za każdym razem jak zmienia się kanał. To materiały, które można od razu zamknąć, dlatego jest to opcja wygodna, nie przeszkadzają zbytnio

To mały koszt, jeśli weźmie się pod uwagę możliwości jakie daje cała aplikacja. Warto dodać, że reklamy w obu przypadkach są pomijane w aplikacji na Android TV. Ten system pozbawiony jest reklam, gdy chodzi o większość gier i aplikacji.

UKTVNow działa praktycznie wszędzie niezależnie od lokalizacji i to wielka zaleta tego rozwiązania. Minusem będzie to, że nie ma polskich kanałów. Cały czas pojawiają się prośby składane przez użytkowników o to, by dodawane były nowe wersje językowe. Możliwe, że w najbliższym czasie będzie to ulegało zmianie i pojawią się także nasze polskie kanały.