Jak oglądać mecze w Internecie?

Udostępnij

Coraz więcej osób nie posiada odbiornika telewizyjnego, a mimo to nie chce rezygnować z możliwości oglądania meczów piłkarskich. Czy jednak jest to możliwe? Okazuje się, że istnieje przynajmniej kilka sprawdzonych metod, które na to pozwalają. Co ważne, mamy do czynienia z rozwiązaniami, dzięki którym jesteśmy w stanie śledzić postępy nie tylko polskich drużyn.

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o możliwościach oficjalnych. Tak jest choćby w przypadku meczów polskiej reprezentacji, te bowiem są dostępne na kanałach telewizyjnych. Nie brakuje także transmisji oferowanych przez niektóre serwisy internetowe, należy jednak liczyć się z tym, że w tym wypadku jakość przekazu będzie pozostawiała nieco do życzenia. Takie przekazy często są poprzedzone reklamami, a i tak potrafią zacinać się podczas oglądania minimalizując czerpaną z tego przyjemność.

Rozwiązanie oficjalne

Jeśli decydujemy się na korzystanie z rozwiązań oficjalnych, możemy liczyć na to, że dostęp do transmitowanych danych będzie, a one same nie będą nam się zacinać. Co ważne, mecze będą też wolne od dodatkowych reklam, których obecność często nie pozwala na cieszenie się ze wszystkich walorów widowiska sportowego. W zależności od tego, jaka telewizja transmituje mecz, który nas interesuje, możemy korzystać zarówno z Ipla.tv, jak i z kanału Canal+ Sport Online, a także z Player.pl oraz Sport.tvp.pl. Z pewnym wyprzedzeniem warto upewnić się, jaki format jest charakterystyczny dla danego serwisu.

Transmisje sportowe online

Niestety, w naszym kraju ciągle dużą popularnością cieszy się wtyczka Silverlight i to nawet pomimo tego, że nie jest ona wcale obsługiwana przez każdą przeglądarkę. Pokazy meczów mogą odbywać się też z wykorzystaniem Flasha. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że na kanałach oficjalnych przyjdzie nam zapłacić konkretną cenę za dostęp do ciekawych transmisji wysokiej jakości. Jeśli więc chcemy obejrzeć mecz, musimy liczyć się z określonym wydatkiem. Obejście opłaty bywa możliwe, dzieje się tak jednak przede wszystkim wówczas, gdy jesteśmy abonentami danego kanału.

Serwisy internetowe

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z rozwiązań alternatywnych. Tu za jedno z najciekawszych uznaje się specjalistyczne serwisy internetowe. Zwykle można za ich pośrednictwem oglądać konkretne transmisje, choć nie powinniśmy zapominać o tym, że w większości przypadków streamingi są nielegalne, a tym samym ogląda się je na własne ryzyko. Jednym z najpopularniejszych jest serwis MeczeLive.tv, który oferuje nam dostęp nie tylko do meczy na żywo, ale i do ich skrótów, a nawet do filmów o tematyce sportowej.

Serwis z pewnością spełni oczekiwania fana polskiej ligi, powinien jednak spodobać się także osobom chcącym oglądać mecze ligi hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej lub francuskiej. DarmoweTransmisjeHD24.pl to także kanał, który może nam pozwolić na darmowy dostęp do meczów live. Co więcej, mamy szansę na kilka wersji kanałów z transmisjami, te ostatnie dotyczą przy tym zarówno polskich, jak i zagranicznych drużyn piłkarskich. Tu możemy też oglądać nie tylko wybrane wydarzenia, ale i konkretne kanały telewizyjne o tematyce sportowej.