Telewizja internetowa w Polsce cz. II

Udostępnij

Telewizja internetowa w ofertach telewizji kablowej

Potencjał jaki ma telewizja internetowa dostrzeżony został już nie tylko przez tradycyjnych nadawców telewizyjnych. Zmiana przyzwyczajeń jaka następuje u osób oglądających telewizję sprawia, że rozwijają się serwisy VOD jakie dostępne są w ramach ofert telewizji kablowych. Dostawcy usług telewizyjnych między innymi największe firmy jak UPC, Vectra, Netia oferują nam obecnie wypożyczalnie online na życzenie, które dostępne są w ramach dostarczonych dekoderów. Koszt zakupu konkretnej pozycji będzie dopisany do faktury. Gdy ją zakupimy na oglądanie mamy najczęściej trzy doby.

Można oglądać także dostępne w pakiecie programy na żywo na komputerze albo urządzeniu mobilnym przez stronę internetową operatora. Taką najbardziej popularną usługa jest Horizon Go oferowany przez UPC. Mechanizm, który pozwala na dostęp do telewizyjnej rozrywki na dowolnym urządzeniu oraz na żądanie w dowolnym miejscu oraz czasie. Z platformy Horizon Go korzystać można przez logowanie na komputerze stacjonarnym, laptopie jak i na urządzeniach mobilnych po tym jak zainstaluje się specjalnie przygotowywaną aplikację. Dostajemy również dodatkowe opcje jak między innymi zdalne nagrywanie, sprawdzanie oferty programowej z pomocą specjalnego przewodnika czy udostępnianie opinii o filmie innym użytkownikom przez specjalnie przygotowany mechanizm rekomendacji.

Seriale i sport online, czyli najlepsze filmy i kanały sportowe na żywo

Na naszym rynku te bardzo popularne serwisy to między innymi HBO Go oraz Eleven Sports. Pierwszy to prosta w obsłudze platforma, która oferuje kinowe hity, seriale, produkcje Disneya. Dostęp do tego serwisu jest oczywiście dodatkowo płatny, jednocześnie będzie można podłączać do niego cztery urządzenia.

Kanały sportowe online

Eleven Sports to grupa kanałów poświęcona transmisjom sportowym głównie piłkarskim. Po wykupieniu abonamentu będziemy otrzymywać dostęp do tych kanałów w formie online. Niekiedy ten dostęp następuje także jako dodatek do kupowanych pakietów telewizyjnych i internetowych. To kiedy będziemy mogli uzyskać dostęp, jaki pakiet będzie trzeba wykupić jest oczywiście uzależnione od uwarunkowań konkretnej firmy, z jaką będziemy współpracować.

Telewizja cyfrowa vs telewizja online

Telewizja online a także serwisy typu VOD funkcjonują na rynku jako usługi równoległe do siebie. Zwraca jednak uwagę fakt rosnącej popularności telewizji internetowej, która przekonuje odbiorców bogatą ofertą programową, dostępnością na różnych urządzeniach i dodatkowymi rozwiązaniami, które umożliwiają zaangażowanie użytkowników a także tworzenie społeczności opiniujących. Rynek telewizji internetowej cały czas się rozwija a największym zainteresowaniem cieszą się platformy telewizji internetowej, gdzie tych materiałów mamy tysiące. Dostęp do coraz lepszego internetu sprawia, że nie ma problemu z odtwarzaniem materiałów w wysokiej jakości, co również sprawia, że rozwój telewizji internetowej cały czas postępuje. Cześc programów jest również na potrzeby internetowych platform co także pokazuje, że dość istotnie się one rozwijają i dają nam coraz większe możliwości.