Jak oglądać telewizję za darmo przez Internet?

Udostępnij

W sieci mamy wiele sposobów na to, by oglądać telewizje za darmo. Kanały telewizji publicznej, ale również takie kanały jak HBO są dostępne na stronach internetowych w formie strumieni udostępnianych przez użytkowników. Gdzie je znajdziemy?

Oczywiście musimy podkreślić i pamiętać, że oglądanie kanałów, do których nie kupiliśmy dostępu nie jest do końca uczciwe, dlatego zawsze zachęcamy do oglądania pakietów, do których legalnie mamy dostępu. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że udostępnienie kanałów w formie strumieniu jest bardzo wygodne, nawet dla osób, które mają telewizor, ale np. w pokoju gdzie pracują nie mają do niego dostępu i dzięki temu mogą wygodnie oglądać telewizję bez odchodzenia od komputera.

1. Weeb.TV

Obecnie to chyba największa baza kanałów w naszym kraju, którą za darmo będzie można oglądać w przeglądarce. Po wejściu do zakładki Telewizja na żywo będziemy mogli zobaczyć listę dostępnych kanałów. Takie, które otoczone są zieloną ramką będzie można oglądac od razu, natomiast takie w czerwonej ramce będą w danej chwili wyłączone. Miedzy innymi znajdziemy na tej stronie kanały takie jak: TVP1 HD, TVP2 HD, Discovery Channel HD, Discovery Science, TVP Seriale, TLC HD, PULS, Comedy Central, Eska TV, History HD, Nat Geo Wild, Disney Junior, Canal+ Film HD, FilmBox HD, TVP Kultura i inne. W sumie około 100 kanałów, ale musimy pamiętać, że to nie serwis je udostępnia, ale użytkownicy prywatni i to od nich zależy w jakiej jakości jest dana transmisja.

2. TVN Player

To również pozycja dostępna za darmo i można bez problemu oglądać na smartfonach. W ramach tego serwisu dostajemy możliwość oglądania seriali a także programów jakie nadawane są na stacjach należących do grupy TVN. Za darmo dostępny jest strumień kanału TVN CNBC. Znajduje się tam również darmo dostęp do dźwięku z kanału TVN24. Jeśli ktoś chce posłuchać wiadomości będzie to wygodna opcja.

Online telewizja

3. Megawypas.pl

Megawypas to taka strona, na której obejrzeć można całą masę stacji TV, a także posłuchać można radia online. Znajdziemy tutaj wiele kanałów, które zostały podzielone wygodnie na polskie, muzyczne, filmowe, sportowe. Wszystkie kanały znajdują się po lewej stronie w wygodnym, intuicyjnym pasku bocznym.

4. FreeTV.cba.pl

FreeTV to serwis, który na obecną chwilę ma jednak mały problem ze stroną techniczną, pojawiają się błędy tekstowe. Jednak telewizja i strumienie działają tam cały czas poprawnie. Strona składa się z dwóch części, w niebieskim górnym menu mamy listę kanałów. Zarówno te najbardziej popularne ogólnodostępne jak i też kanały tematyczne, które dość licznie się pojawiają.

Po tym jak wybierzemy jakiś kanał strona musi się odświeżyć i następnie użytkownik przesuwa się na białe tło, gdzie po chwili zostanie załadowany odtwarzacz, który udostępni nam do oglądania wybrany przez nas kanał. Lista kanałów jest tam cały czas powiększana, dlatego ten wybór dla użytkowników jest stale coraz większy co rzeczywiście można ocenić bardzo pozytywnie, szczególnie gdy ktoś nie ma telewizora i chce na internetową telewizję postawić