Jaki telewizor wybrać do 1500 zł

Udostępnij

Co powinien mieć telewizor, który mieści się w kwocie 1500 zł? Na jakie modele warto zwrócić uwagę? Najtańsze telewizory na rynku kosztują tylko 600 zł. Czy da się jednak kupić dobry telewizor do 1500 zł? Czego możemy oczekiwać od takiego sprzętu? Jakie modele telewizorów możemy polecić? 

Mniejszy rozmiar 

Wybierając tańszy telewizor musisz liczyć się z tym, że nie będzie on ogromny. Będzie to ekran raczej 43-calowy. Oczywiście zdarzają się wyjątki i promocje, że uda się kupić w tym przedziale cenowym telewizor nawet 55-calowy. Jednak radość z niższej ceny mienie, gdy zobaczymy jakość obrazu, czy jego wykonanie. 

Przykre niespodzianki 

Wybierając telewizor tani i mało znanej marki możemy natrafić na przykre niespodzianki. Po pierwsze, pilot. Może być słabo wykonany, a przyciski mogą nie działać tak jak powinny, a do tego nie będzie najbardziej czytelny. Druga sprawa, która może nas niemiło zaskoczyć to interfejs. Nawet jeśli telewizor posiada funkcję Smart TV i połączenie z Internetem, to może mieć ograniczone możliwości. Funkcje te mogą też działać bardzo słabo. Dodatkowo telewizor taki może mieć ograniczone możliwości ustawień, za sprawą słabej matrycy. 

Komu będzie pasował tani telewizor 

Przede wszystkim osobom o niedużych wymaganiach. Telewizory w takim przedziale cenowym są stworzone dla użytkowników uniwersalnych. Ich konstrukcje nie są skomplikowane. Konsumenci, którzy na codzień korzystają z telewizji kablowej i Netflixa powinni być zadowoleni. 

Na jakie modele warto zwrócić uwagę? 

Toshiba 43T6863 - jest to mały telewizor, jego ekran ma 43 cale. Wyposażony jest w rozdzielczość 4K, wspiera HDR. Ma bardzo czysty dźwięk, więc jego użytkowanie będzie przyjemnością. 

TCL 40ES560 - telewizor ten wyróżnia przede wszystkim wbudowany system Android. Dzięki niej możemy bez przeszkód korzystać z różnych popularnych aplikacji. Niestety szybkość działania tego sprzętu nie powala, ale na takim poziome cenowym nie można wymagać niczego więcej.